HTML

Az elnyomás mondjon le!

Egy társadalomkritikus pszichológus blogja. Szex, feminizmus, család, antikapitalizmus.

Rendszerkritika

Friss topikok

  • sherrie: A könyv láthatóan félre lett értelmezve a blogger által. Nem egyértelmű, hogy csak nem akarja (ért... (2015.09.17. 15:24) Mohás Lívia: Nők a harmadik évezredben
  • zriff: Az egész cikk egy tömény férfigyűlölő femináci elmebaj. @Peter_Cs: Te elmebeteg vagy. Olvastam a ... (2015.01.21. 12:25) Miért vagyok feminista?
  • -JzK-: A másik oldal: www.ferfihang.hu (2013.09.01. 16:59) A feminizmusról röviden
  • Asta (törölt): Nekem az a véleményem, hogy ha kell ha nem, egy összeesküvés áldozatai vagyunk, és ez abból adódot... (2010.12.06. 19:40) Erőszak a hírműsorokban
  • egypszichoaktivista: @kindertojás: igen, ráadásul vannak alternatívák, csak pont azért nem lehet kipróbálni sem őket, m... (2009.12.29. 14:15) Mi a baj a kapitalizmussal?

Linkblog

2009.06.02. 18:59 egypszichoaktivista

Ne szavazz!

Vasárnap EP-választás. A közvéleménykutatások bíztatóak, ezek szerint nem érdekel túl sok embert, hogy ki fogja az "érdekeinket képviselni" az EU-ban. Sajnos ennek valószínűleg nem az az oka, hogy ennyien felismerték volna: valójában a többségnek semmilyen politikai döntésre sincs befolyása.

A politika nem lehet más. Bárki is kerül hatalomra (az EP-ben vagy a magyar parlamentben), a demokrácia stabilan tartja majd magát. Ugyanúgy az állam és annak csekély számú képviselői gondoskodnak a rendről és az elnyomásról, és változatlanul a kapitalisták fogják kizsákmányolni a bérmunkából élőket, mint eddig. Hazugság, hogy pusztán egy új, hozzáértő, kevésbé korrupt, nem "hazug" elitre lenne szükség; akár a Jobbik, akár az LMP állítja ezt. Amíg a rendszer alapja nem változik, addig alapvetően a mi életünk sem fog. A látszólag kis megalkuvásokkal, engedményekkel csak az érhető el, hogy az esetleg mozgalminak induló szervezet beolvadjon a struktúrába. (Persze egyik pártól sem gondolom, hogy alapvetően forradalmi lenne.)

Mozgalmi körökben vita van arról, érvénytelenül érdemes-e szavazni, vagy az a legjobb, ha el sem megyünk. Ugyanis ha nem szavazunk, akkor bekerülünk abba a-szociológusok, politológusok által-gyakran emlegetett masszába, ahova a "bizonytalanok" vagy "politikailag passzívak" tartoznak. De kérdés, hogy van-e értelme az olyan tévhitek ellen tenni, miszerint aki magát az államot, és ezzel együtt a pártokat is meg szeretné szüntetni, az egyenlő az "apolitikus", saját jövőjével kapcsolatban teljesen érzéketlen emberrel? Mi, akik az előbbi okból nem szavazunk egyik pártra sem, jobban tesszük, ha inkább elmondjuk a véleményünket a nemszavazással kapcsolatban, és így próbálunk láthatóvá válni, mintha elvegyülnénk az érvénytelen szavazatok tömegében.

Szólj hozzá!

Címkék: választás jobbik ep lmp


A bejegyzés trackback címe:

https://egypszichoaktivista.blog.hu/api/trackback/id/tr11159754

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása